0541 210 43 25

Hafta içi Hergün 09:00 - 22:00

Ekrem Kesgin

Ekrem Kesgin

Milli Takım Antrenörü

MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ ,TEKNİK KURUL ÜYESİ EKREM KESGİN

1988 Erzurum doğumlu, evli bir çocuk babası  olan Ekrem KESGİN 20 yıllık spor geçmişine sahiptir.

Şuan özel bir kurumda Spor Koordinatörlüğü yapan, Milli Takım Antrenörü Ekrem Kesgin Kickboks Federasyonu Gençler Teknik Kurul üyesi gorevini yurutmekle beraber Taekwondo 4. Kademe Baş Antrenör, Siyah Kuşak 5. Dan ,Ulusal Milli hakemdir ve Fıtnees Antrenörüdür.

Ayrıca ETU Uluslararası Antrenörlük lisansına ve belgesine sahiptir. Kick Boks Branşında da 4. Kademe Milli takım  Baş Antrenörü 4.Dan ve Ulusal Milli Hakemdir. Öğrenci koçluğu lisans ve sertifikasına sahip olan Antrenörümüz her bir öğrenciye koçluk yaparak öğrencileri Uluslararası arenada yer almalarını sağlamıştır.

Bursamıza Binlerce sporcu , onlarca Antrenör, onlarca Türkiye Şampiyonluğu ve Uluslararası Şampiyonlar kazandırmış ve halen aktif bir şekilde bayrağımızı Uluslararası platformda dalgalanması için "her öğrenci ayrı bir yetenektir" inancıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Milli takım Antrenörumüzle  spora ilgisini ve nasil sporla buluştuğunu söyle ifade etti. Öğrencilik yıllarımızda tarih  öğretmenim spora yönelmeme vesile oldu. Öncelikle spora hobi olarak başladım. Okul etkinliklerinde rol aldım. Çok sevdiğim bir öğretmenim sporu profosyonel olarak yapacağımızı söyledi. Şu anda aktif olarak yaptığımız spor branşlarını ilk defa duyuyorduk. Akabinde öğretmenimizin sayesinde lisans aldık. bu sporu profosyonel olarak yapmaya başladık. Hiç unutamadığım bir anımdan bahsedeyim. Biz ögretmenimizin taekwondo yaptigini ogrendik ve merakla ders baslayinca ögretmenimizden bir kac hareket gostermesini rica ettik ögretmenimizde bizi kirmayarak Dersteyken görsel bir şekilde tekvandoq sporundan bahsetti. Biz hepimiz mest olmuştuk. Yaklaşık 100 kişi bu spora yöneldik. değerli öğretmenimiz Harun Toksoy Şu anda Kocaeli'de hizmet vermekte. Kendisine ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sporda sakatlanmalar olabilir. Bu durumu bende yaşadım bu süreçte. Daha yeni sporcu kimliğime kavuşmuşken , bu durum benim motivasyonumu düşürmüştü. Fakat Harun Toksoy benim elimden tuttu ve bu işi başarabileceğimi söyledi. Hayallerimden vazgeçmemem gerektiğini vurgulayıp kendisinin de yardımı ile ilk kuşak sınavıma girip kazandım. Daha sonra Bursa'da bu serüvenime profosyonel antronör olarak devam ettim. Şu anda da milli takım antrönürü olarak ülkeme ve öğrencilerime hizmet etmekteyim. Bu işi yapmak bana mutluluk veriyor. Ülkem adına birşeyleri başarıyor olabilmek, ülkemi en iyi şekilde temsil edebilmek beni çok mutlu ediyor. Öğrencilerim içinde amaçladığım öncelikle vatanına, milletine, ahlaklı, karakter sahibi birey olmaları. Akabinde başarı bunları zaten takip ediyor.

TOHUM SAÇ TOPRAĞA BİTMEZSE TOPRAK UTANSIN, HEDEFE VARMAYAN MIZRAK UTANSIN...

'Her çocuk özeldir. Her öğrencinin farklı bir yeteneği vardır. Keşfedilmeye açık bir cevher gibidir.'

diyen Milli Takim Antrenörü Ekrem Kesgin  sporun ve değerlerimizin ne kadar kıymetli ve yol gösterici olduğunu vurguladı.

BAŞARI BİLGİ İSTER BİLGİNİNDE BEŞTE DÖRDÜ İLGİDİR

Biz öğrencilerimizle ilgilenmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlgi var ise başarı var demektir. Kötü ve başarısız öğrenci yoktur. Dokunulmayan öğrenci vardır. Her çocuk özeldir. Her öğrencinin farklı bir yeteneği vardır. Keşfedilmeye açık bir cevher gibidir. Bir altını kömür madencisine verirseniz hiç bir değer ifade etmez. Kömürü de bir altın madenine verirseniz hiç bir değer ifade etmez. Herkesi kendi sanatkarı ile buluşturursanız çok farklı sanatlar ortaya çıkmış olur. Biz bu durumu öğrencilerimizde yaşıyoruz. İlk geldikleri zaman  ögrencilerimizde öz güven eksikliği  görülebiliyorlar ama herbir öğrenciyle ilgilendiğimiz zaman bakıyoruz ki hayallerle dolu keşfedilmeye açık sırları var. Bizlerde çocuklarımızın sırlarla dolu  hayallerine giden yolculukta kaptanlık yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Antrenmanlara  ağlayarak başlayan fakat yetenekleri ortaya çıktıkça özgüven kazandıkça ilgi ve motivaayon ile öğrencilerimizi  uluslarası arenada yer almalarına şahit olmak bizleri heyecanlandırıyor yeni yetenekler keşf etmek için bizlere güç veriyor. Bu enerjiyle öğrencilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

HEDEF OLMAZSA BAŞARI OLMAZ

Hedef olmazsa başarı olmaz. Hayal olmazsa başarı olmaz. Bizler hayal eden insanlarız. İnsan önce hayal eder planlar ve uygulamaya döker. Bizlerde hayallerimizin doğrultusunda giden kişileriz. Faliyetlerimize başladığımız zaman, çocuklarımız salona geldikleri zaman ilk hedefimiz spor alışkanlığı ve bilinci kazandırmak. Daha sonra öğrencimizin motivasyonu bizim için en önde gelen kriterlerdendir. Devamında sevdiği branş ile buluşturmak bizim için önde gelen kriterler arasındadır. Sporun içinde kalması ve spor kültürüne sahip olması ve en önemlisi vatana, millete, islama, devlete hayırlı bir nesil olması bizim için en önemlisidir. Şampiyonluk sporcuyu şöhret, karakter ise efsane yapar anlayışı içerisindeyim. Şampiyonluklar gelip geçici ama karakter herzaman bakidir. Biz çocuklarımızı bu manevi değerler eşliğinde yetiştiriyoruz. İlk aşamada Bursa şampiyonluklarında deniyoruz. Dereceye giren öğrencilerimizi Türkiye şampiyonluklarında deniyoruz. Akabinde derece alan öğrencilerimizi uluslararası arenadaki şampiyonlarla bulusturuyoruz. 10 senedir aktif bir sekilde sayısız madalya kazandık. Ve ülkemizi uluslarası arenada en güzel şekilde temsil ettik ve etmeye ilk günkü gibi heyecanımızla devam ediyoruz. 

SPORDA YAŞ YOKTUR

Eskiler 7 den 70'e derler. Fakat günümüzde sağlıklı sonuç alabilmek adına 4 yaş grubundan başlayıp 40 yaş grubuna kadar hizmet veriyoruz. Bir sınırlama koysakta bu formalitedir. Sporda yaş yoktur. Şairin dediği gibi “insan yaşlansada gönül asla yaslanmaz” Gönlü genç ruhu genç bir eğitmen kadromuzla çocuklarımıza, gençlerimize,yaşlı ama gönlü gençlerimize mutlaka bir spor branşı ile ilgilenmelerini öneriyoruz.

SPOR DA  ENGEL TANIMIYORUZ!

Özel olarak çalıştırdığımız öğrencilerimiz var. Engeli olan kardeşlerimizede destek oluyoruz. Para tekvando dediğimiz prosedür ile, engelleri yok edip bu bireyleri kazanmaya çalışıyoruz. Böyle bir öğrencim var. Bu öğrencim ile 7 sene önce tanıştık. Bu öğrencim 2019 yılında milli takım öğrencisi oldu. Aynı zamanada dünya şampiyonasında yer aldı. Bursa'mız için gurur oldu. Sevgili Sporcumuz bizim gururumuz oldu. Hedefimiz olimpiyatlar inşallah. Bu hedeflerimize çok inanıyoruz çünkü biz biliyoruz ki “inanmak başarmanin tümüdür “.

Yine bir diğer projemiz; Şehit ve gazi yakınları ücretsiz bir şekilde hizmet veriyoruz. Tüm masrafları biz karşılıyoruz. Çünkü onların bedelleri ödendi. Bizde nacizane kardeşlerimizi mutlu edebilirsek bunu sevincini yaşamak istiyoruz. 

BİZ BU AZİZ MİLLETİN ÇOCUKLARINA HİZMETKAR OLMAK İSTİYORUZ..

Bursa'nın dört bir yanında hizmet veriyoruz. Çocuklarımızın mutlaka bir sanatla sporla uğraşmasını tavsiye ediyorum. Biz çocuklarımızın hayallerine giden yolculukta  çocuklarımızın kaptanı,  hizmetkarı olmak istiyoruz. 

Milli Takım Antrenörü Teknik Kurul Üyesi Ekrem KESGİN