0541 210 43 25

Hafta içi Hergün 09:00 - 22:00

PİLATES

PİLATES

PİLATES Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle yapılır.

Pilates vücudunuza esneklik katar, kaslarınızı açıp çalıştırır, dayanıklılığınızı artırır, stresinizi alıp ruhunuzu rahatlatır. Bu harika egzersizle yaşam kalitenizi ve konforunuzu yükseltmeniz mümkün.

Pilates sayısız faydası olan son derece ciddi bir fiziksel fitness programı. En temeldeki faydası şu: Yaşam kalitemizi ve konforumuzu artırıyor. Yüz yıldır hayatımızda olan pilatesi, "hareket sistemi, nefes ve dengenin birleşimi" diye özetleyebiliriz.

Temel hareketler, lastik ve topla yapılan hareketler, ayrıca aletli uygulanan tekniğiyle kaslarımızı çalıştıran pilates, eklemlerimizi ve kemiklerimizi koruyor. Pilatesi önemli bir sağlık sorunu taşımadıkça 10 yaşından 80 yaşına kadar herkes yapabilir. En ideal sonuçlar için haftada en az 2 kez, mümkünse 3-4 kez yapılması öneriliyor.

Aslen bir zayıflama yöntemi olmasa da, bedenin daralmasını sağladığı için pilates yapılırken 1-2 beden incelmek de mümkün.

Pilatesin 10 faydası

  1. Kasları güçlendiriyor ve uzatıyor.
  2. Vücuttaki tüm kasları çalıştırıyor, normal şartlarda pek aktif olmayan bazı kasları da harekete geçiriyor.
  3. Vücudu sıkılaştırıp esnekliğini artırıyor, şekillendirerek daha estetik görünmesini sağlıyor.
  4. İskelet - omurga rahatsızlıklarına ve duruş bozukluklarına iyi geliyor, omurgayı dikleştiriyor.
  5. Sakatlanma riskini azaltıyor, sakatlanmalar sonrasındaki iyileşme evresini kısaltıyor.
  6. Kan dolaşımını hızlandırıyor, daha iyi nefes alıp vermenizi sağlıyor, dokularınıza daha fazla oksijen gitmesini destekliyor.
  7. Beden, zihin ve ruh birliği sağlıyor.
  8. Denge ve koordinasyon unsurlarını geliştiriyor.
  9. Özgüven ve zindelik kazandırıyor.
  10. Pozitif enerjiyi artırıyor, stresi azaltıyor.